Porady

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi Ukryte, które są w pełni dostosowane do aranżacji wnętrza. Bez widocznych ościeżnic, zawiasów o pięknym designie, a nawet takiej samej powierzchni, wykończeniu i kolorystyce jak ściana.

Czytaj Więcej

Drzwi lewe, prawe ?

Aby prawidłowo określić czy drzwi są lewe czy prawe należy stanąć przed drzwiami w taki sposób by otworzyć je przez pociągnięcie do siebie. Jeśli zawias znajduje się po lewej stronie to znaczy że to drzwi lewe jeśli po prawej to mamy drzwi prawe.

Czytaj Więcej

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne pełnią dwie zasadnicze funkcje: oddzielają lub łączą ze sobą pomieszczenia i stanowią specyficzną dekorację wnętrz. Dzięki odpowiednio dobranym drzwiom można niektóre pomieszczenia "ukryć"przed wzrokiem, wyciszyć albo wręcz przeciwnie, wyeksponować i zachęcać do ich otwarcia i wejścia. Źle dobrane drzwi wewnętrzne mogą zepsuć całą aranżację domu czy mieszkania, więc nie bagatelizujmy ich zakupu.

Czytaj Więcej

Jakie drzwi- ościeżnice?

Drzwi, jako integralna część każdego wnętrza, wpływają w znacznym stopniu na jego ogólny wygląd, styl i charakter. Muszą spełniać kilka warunków, aby dobrze się w nim komponować oraz przyczyniać się do wygody domowników i użytkowników. Dlatego wybór odpowiednich drzwi jest taki istotny i należy mu poświęcić sporo uwagi. Jeśli nie bardzo jesteśmy w temacie, to przynajmniej zapoznajmy się z tym, co oferuje nam obecny rynek.

Czytaj Więcej